Daniela: zn. Budúci bezdomovec. Pomôžte nám zrušiť dražbu jej bytu!

Verejnú zbierku na zabezpečenie právnej pomoci obetiam (ne)Dobrovoľných dražieb môžete finančne podporiť aj Vy!

Na Spotrebiteľské Centrum n.o. sa Daniela z Humenného obrátila s týmto problémom:

Na byte, ktorý vlastním bola vykonaná dobrovoľná dražba, lebo som neplatila plnenia spojené s užívaním bytu, a dlh sa vyšplhal na niečo málo cez 2 000 eur.  Za byt som neplatila, lebo som bola dlhodobo v nemocnici, nemohla som sa dostať k účtu a prakticky som posledných 7 rokov len na minimálnej sociálnej dávke. Domovníka som o svojich zdravotných a sociálnych problémoch informovala. Napriek tomu mi bol začiatkom mája doručený list, v ktorom ma vyzvali, aby som umožnila obhliadku bytu znalcovi.  Dovtedy som nevedela o tom, že mám nedoplatky ani ma nikdy o ich exisitencii neinformovali. Až z listu som sa dozvedela, že sa chystá (dobrovoľná) dražba môjho bytu.

Na vyplatenie dlhu som si požičala peniaze od rodiny a tie som 3. mája tento rok poslala na účet Spoločenstva vlastníkov bytov, s tým, že sme čakali, aké trovy si bude prípade účtovať dražobná spoločnosť.  Celá uhradená suma sa na účet vrátila dňa 11. mája 2017. Niekoľko krát som snažila túto situáciu riešiť mimosúdne, avšak bez akéhokoľvek úspechu.

Znalec ocenil môj byt na 17 200 eur, avšak dražobná spoločnosť ho vydražila za 12 900 eur!!! Napriek tomu, že svoj údajný dlh prevyšujúci dve tisíc eur som bola ochotná a schopná splatiť.

Máme poslednú možnosť napadnúť (ne)platnosť dražby a ďalšie úkony cez súdy, a tak ochrániť obydlie tejto ženy. V opačnom prípade sa z nej stane v súlade s platnými zákonmi bezdomovkyňa.

Pomôžme spoločne tejto bezmocnej žene zachrániť jej strechu nad hlavou pred touto nezákonnosťou prostredníctvom finančnej zbierky cez darcovský portál ĽudiaĽuďom,sk

Finančné príspevky na úhradu advokátskych trov môžete zasielať aj priamo na účet Spotrebiteľského Centra n.o.  IBAN:  SK74 0200 0000 0034 5444 8751  ako Variabilný symbol uveďte 21904317 do poznámky pre príjemcu platby môžete uviesť: Daniela.

Ďakujeme!

Je to aj tvoja vec!

(Ne)Dobrovoľná dražba hrozí každému občanovi tejto krajiny. Máme možnosť obmedziť mafiánske praktiky a skrivodlivosti páchané na ľudoch.

Záleži to aj od Teba! Podpíš sa pod otvorený list poslancom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *