Nečudujte sa, že občania volia Kotlebu

Verejnú zbierku na zabezpečenie právnej pomoci obetiam (ne)Dobrovoľných dražieb môžete finančne podporiť aj Vy!

Séria proti extremistických zákonov možno pomáha zastrašovať občanov pred otvorenou kritikou poslancov parlamentu či vlády avšak musíme konštatovať, že zvyšujúce sa napätie u občanov zapríčiňujú resp. zapríčínili najmä vlády za uplynulých niekoľko rokov.

Nasvedčuje tomu aj hlasovanie o predloženej novele zákona, ktorou sa mohlo pomôcť desiatkam občanov čakajúcich na vydraženie ich obydlia. Mnoho krát bez adekvátneho dôvodu.

Kotlebovci hlasovali ZA

Kotlebová strana je vo všeobecnosti vnímaná ako „zlo“ v našom parlamente. Z ich hlasovaní to však nevyplýva. Možno chcú naozaj pomáhať ľudom. Až na jedného poslanca, ktorý nebol prítomný všetci poslanci Ľudovej strany naše Slovensko hlasovali za. Možno si uvedomili dôležitosť dosah zmien, ktorými sa mohlo schválením zákona občanom pomôcť. Každopádne poslanci tejto strany opäť priliali vodu na mlyn a svojim voličom ukázali, že im ide naozaj o ochranu ich obydlia.

V tomto kontexte sa potom nemáme čomu čudovať, že občania vo voľbách krúžkujú Kotlebu a osvojujú si „extrémne“ názory.

Jediný SMERák bol za novelu

Bielou „ovcou“ v červenom „stáde“ SMER-u je poslanec a košický primátor Richard Raši. Totiž on jediný hlasoval ZA zmenu zákona o dobrovoľných dražbách. Začo mu patrí vďaka.  Ostatní členovia vládnej strany boli proti alebo sa hlasovania zdržali.

Dalo sa očakávať, že proti bude poslanec SMER-SD Jozef Burian, niekdajší štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Ten bol podľa medializovaných informácii v roku 2002 spoluvlastnkom firmy G.I.C.Cash a neskôr s nebankovkou POHOTOVOSŤ s.r.o. spoluzakladal košickú nebankovku Ex Credit. Iróniou času je, že v období 2002 – 2006 bol Burian aj poslancom  NRSR a zároveň podpredsedom Výboru NR SR pre sociálne veci a bývanie.

Mrzí nás však, že Jana Vaľová, tiež zo SMER-SD sa hlasovania zdržala, napriek tomu, že o problematike a jej rozsahu v Humennom, kde je primátorkou vie.  Dobrovoľné dražby sa tam uskutočňujú priamo v zasadačke Mestského úradu, ktorý dražobníkom tento priestor prenajíma.

 

Pozrite sa ako hlasoval poslanec, ktorého ste krúžkovali

 

Danko so stranou boli proti

Do funkcie ochrancu obyčajných občanov samonominovaný kapitán Andrej Danko hlasoval proti schváleniu novely o dobrovoľných dražbách. Podobne proti hlasovali aj ďalší poslanci Slovenskej národnej strany. Ostatní sa zdržali.

MOST nesklamal

Posledná vládna strana taktiež svojich voličov nesklamala. Okrem predsedu Bugára, ktorí nehlasoval boli poslanci proti pomoci občanom, alebo sa hlasovania zdržali. Za hlasoval iba jediný poslanec Zsolt Simon.

Opozícia sa vzácne podržala

Milo nás potešilo, že opozícia vrátane liberálnej strany hlasovali za predloženú poslaneckú novelu ako aj to, že pri takýchto otázkach sa vedia spojiť a hlasovať spoločne ZA, zákony, ktoré zvýšia právnu istotu obyčajných ľudí.

Celkovo za schválenie novely zákona hlasovalo 60 poslancov, 36 boli proti a 48 našich zákonodarcov sa zdržalo hlasovania.

Každopádne veríme, že predkladatelia novely zákona zo strany Borisa Kollára túto novelu predložia o ďalších šesť mesiacov do parlamentu opäť.

Organizátori budú aj naďalej pokračovať v tejto iniciatíve, preto keď ste sa o nej dozvedeli neváhajte sa podpísať aj teraz  alebo sa k nám pridajte na Facebooku.

Je to aj tvoja vec!

(Ne)Dobrovoľná dražba hrozí každému občanovi tejto krajiny. Máme možnosť obmedziť mafiánske praktiky a skrivodlivosti páchané na ľudoch.

Záleži to aj od Teba! Podpíš sa pod otvorený list poslancom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *